Dzień Solidarności z Uchodźcami 

Dzień Solidarności z Uchodźcami - logo

Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego i Kaliska Inicjatywa Miejska dołączają się do ogólnopolskich obchodów Dnia Solidarności z Uchodźcami. Pragniemy nie tylko udzielić symbolicznego poparcia, ale także podjąć konkretne działania.

15 października, w ramach ogólnopolskiej akcji, w którą włączy się wiele instytucji kultury, zapraszamy do wzięcia udziału w dwóch wydarzeniach: zbiórce i rozmowie.

Zbiórka

Od 15 do 23 października, w godzinach od 8:00 do 19:00, na portierni głównego budynku Teatru, wejście od ul. Częstochowskiej.

Razem z Migrant Info Point z Poznania oraz Rodziną Bez Granic zbieramy śpiwory dla uchodźców, którzy dotarli do Berlina. Potrzebne są śpiwory, ale też ciepła odzież, zwłaszcza męskie buty, kurtki, plecaki, kosmetyki w małych opakowaniach (takie jak szampony, żele, pasty do zębów); pieluchy jednorazowe, chusteczki nawilżające; książki po arabsku i persku oraz książki do nauki niemieckiego. Prosimy o przynoszenie rzeczy spakowanych w torby lub worki, gotowych do transportu. Zachęcamy do dołączenia kilku słów z pozdrowieniami z Polski.

Rozmowa

15 października, Malarnia (główny budynek teatru), godz. 17:00

Zachęcamy do wysłuchania naszych gości i do wzięcia udziału w rozmowie z nimi.

Zaproszeni eksperci, Adriana Molenda (Stowarzyszenie Jeden Świat, Poznań) i Daniel Brzeziński (Praktycy Kultury, Warszawa), pomogą nam w rozpoczęciu spokojnego, rzeczowego dialogu dotyczącego obecnej sytuacji międzynarodowej, związanej z przybywającymi do Europy uchodźcami. Jesteśmy przekonani, że otwartość i wiedza to najlepsze remedium na lęk przed obcością i medialną panikę. Jeśli śledzisz wydarzenia związane z uchodźcami, odczuwasz ciekawość albo niepokój – lub chcesz po prostu porozmawiać na ten temat – przyjdź do Teatru!

Adriana Molenda – edukatorka i aktywistka zaangażowana w działalność na rzecz praw człowieka i pokoju, związana ze Stowarzyszeniem „Jeden Świat” z Poznania, realizowała projekty w ośrodkach dla uchodźców.

Daniel Brzeziński – aktor, instruktor teatralny, koordynator projektów animacji kultury. Autor i koordynator szeregu projektów animacji kultury w środowiskach dzieci
i młodzieży zagrożonych wykluczeniami (od 2006 roku także skierowanych do uchodźców z Północnego Kaukazu mieszkających w Polsce). Współzałożyciel Stowarzyszenia Praktyków Kultury.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku.

Kalisz teatr logo

Migrant Info Piont logo

Komentarze