„Ratusz móvie”, czyli vlog o Kaliszu

Właśnie wystartowaliśmy z nowym pomysłem – serią krótkich filmów, prezentujących wybrane sprawy miasta pn. „Ratusz móvie”. Wśród bohaterów cyklu zobaczymy pacynki: Ratusz, Besztę Dorotkę i Gołębia w Pokoju.

 

Przystępna forma mówienia o ważnych tematach w cyklu „Ratusz móvie” to sposób na zachęcenie kaliszan do zainteresowania się tym, w jaki sposób zmienia się miasto oraz jak pracuje samorząd i rada miejska.

Będziemy prezentować tematy, które w naszej opinii są ważne dla Kalisza i jego mieszkańców. Żartobliwa forma ma zachęcić kaliszan do przyjrzenia się poruszanym tym tematom bliżej i – co jest naszym celem – podejmować działania, by miasto zmieniać według swoich potrzeb – mówi Łukasz Jaskóła, członek Kaliskiej Inicjatywy Miejskiej i współtwórca cyklu. – Punktem wyjścia do stworzenia cyklu „Ratusz móvie” było nasze przekonanie, że mieszkańcom z różnych względów nie zawsze jest łatwo dotrzeć do informacji o tym, jak są wydawane publiczne pieniądze, jak pracują urzędnicy, jakie tematy są podnoszone na radzie miejskiej i w jaki sposób są potem realizowane. Filmy mają zbierać te informacje oraz prezentować to w przystępny sposób – kontynuuje Jaskóła.

Prócz rozpracowywania ważnych dla miasta tematów, filmy będą zawierać także m.in. Przewodnik po miejskiej dżungli, czyli informator dla mieszkańców po miejskich procedurach.

Bohaterami, którzy będą prowadzić widzów przez miejskie tematy będą pacynki, specjalnie stworzone do „Ratusz móvie”. Ich autorką jest Marta Śniosek-Masacz, scenografka teatralna i projektantka graficzna. Ratusz, Beszta Dorotka (stworzona z inspiracji jednym z głównych zabytków Kalisza – Baszty Dorotki) oraz Gołąb w Pokoju zyskały swoje niepowtarzalne charaktery i będą komentować prezentowane w każdym odcinku tematy.

Pierwszy odcinek cyklu „Ratusz móvie” pt. „Kalisz to nie dziura” poświęcony został przebudowie kaliskiego Głównego Rynku. W ramach cyklu, co miesiąc będą się ukazywać dwa odcinki, prezentowane w kanałach internetowych Kaliskiej Inicjatywy Miejskiej (Facebook: https://www.facebook.com/KaliskaInicjatywaMiejska/ i YouTube: http://bit.ly/KaliskaInicjatywaMiejska_YT).

Cykl „Ratusz móvie” powstaje w ramach serwisu Kalisz.MamPrawoWiedziec.pl i jest finansowany ze środków Fundacji Batorego.

Komentarze