(Bez)Radni osiedlowi

7 kwietnia
g. 18:00
Villa Calisia, Al. Wolności 4

Rada Osiedla – teoria:
Jest najbliżej mieszkańców, zna ich potrzeby. Jako miejska jednostka pomocnicza – opiniuje miejskie plany względem danego osiedla, bo najlepiej zna jego specyfikę.  Jest społeczna – radni nie otrzymują wynagrodzenia  – i nieobowiązkowa – miasta mogą, ale nie muszą mieć rad osiedlowych.

Rada Osiedla – praktyka:
Nagminnie (sic!) mylona z radami osiedlowymi spółdzielni mieszkaniowych. Kojarzona z corocznymi festynami osiedlowymi i postrzegana jako przechowalnia emerytów i niespełnionych działaczy z czasów „słusznie minionych”. Obdarzona kompetencjami, które na papierze prezentują się imponująco, w rzeczywistości zaś są niewielkie.

Czy kaliszanki i kaliszanie znają radnych swojego osiedla? Czy radni rzeczywiście znają potrzeby mieszkańców? Czy jedynym ich problemem są niskie kompetencje? Gościem spotkania będzie Tomasz Wierzbicki – od pięciu lat radny Osiedla Świerczewo w Poznaniu a od listopada 2014 r. również radny Rady Miejskiej Poznania z koalicji Prawo do miasta.

Zderzymy teorię z praktyką i porównamy kompetencje kaliskich radnych osiedlowych z poznańskimi. Zapraszamy do wspólnej dyskusji o tym, co możemy zrobić, żeby ożywić kaliskie rady osiedlowe.

Na wszystkie spotkania wstęp wolny. Relacje ze spotkań i szczegóły na www.liczysiemiasto.pl

Obrazek: wordle

Komentarze

1 Comments

  1. Magdalena

    Trafne spostrzeżenie ” Rada osiedla to przechowalnia emerytów i niespełnionych działaczy z czasów słusznie minionych” 100% prawdy. Zajmują stołki , siedzą bezczynnie, a w momencie kiedy pojawia się problem osiedlowy umywają ręce. To my mieszkańcy mamy „im”udowadniać że dzieje się źle , że trzeba interweniować, że trzeba coś z tym zrobić. Rada osiedla mieszkańców nakłania do zbierania podpisów w celu uzyskania większości. Paranoja !!!! A tak naprawdę w większych miastach po prostu owy problem jest tylko i wyłącznie zgłaszany i szuka się wspólnie wyjścia z sytuacji. Wiek robi swoje!!!!!
    Jeśli niespełnieni działacze nadal będą w Radach Osiedlowych nadal będzie stagnacja.
    Nam młodym odechciewa się uczestniczenia w tego typu zebraniach. I dlatego jest jak jest.

Comments are closed.