Guzik

Na grudniowej sesji Rady Miejskiej, w ostatnich dniach 2015 roku, postawiliśmy w sali ratuszowej KIMKODER. Papierowa kamera przypominała ranym i prezydentom o obietnicy wprowadzenia internetowych transmisji z sesji Rady Miejskiej. Obiecano (ponownie) uruchomienie transmisji w pierwszym kwartale roku.

transmisje z sesji rady miejskiej kalisz kaliska inicjatywa miejska

Minęły trzy miesiące, a na temat transmisji oraz imiennego systemu głosowań dla radnych – flagowych obietnic wyborczych obecnej władzy – cisza. Miały być, nie ma. Guzik z pętelką. Z resztą, nie tylko w tym temacie:

alertownik i guzik kalisz kaliska inicjatywa miejska rowery i guzik kalisz kaliska inicjatywa miejska herb i guzik kaliska inicjatywa miejska kalisz konsultacje betonka i guzik kalisz kaliska inicjatywa miejska budzet obywatelski i guzik kalisz kaliska inicjatywa miejska konsultacje plac jozefa i guzik kaliska inicjatywa miejska

Zapytaliśmy mieszkańców czy mają podobne odczucia :)


Skoro na razie mamy guzik, to dlaczego nie podzielić się nim z radnymi? Rozdaliśmy zatem wszystkim guziki do głosowania: zielone „za” i czerwone „przeciw”. Większość z nich zapewniała, że tak samo jak my nie może doczekać się wdrożenia systemu :)

„Guziki” zbiegły się z inicjatywą kaliskich mediów elektronicznych. Najpewniej zainspirowane naszym KIMKODEREM wspólnie przeprowadziły prawdziwą transmisję internetową z całej sesji. Możecie zatem sami obejrzeć radnych z naszymi guzikami do głosowania (ok. 1:40 min nagrania) oraz komentarze Przewodniczącego Andrzeja Plichty oraz radnej Magdaleny Spychalskiej, dotyczące transmisji online.

Bieżącą pracę Rady Miejskiej przedstawiamy w naszym serwisie: kalisz.mamprawowiedziec.pl. Tam i tylko tam można sprawdzić jak głosują radni – jesteśmy na każdej sesji i notujemy każdy głos (protokoły zamieszczane na BIPie Urzędu Miejskiego zawierają tylko liczbę głosów „za”, „przeciw” i „wstrzymujących się”).
Wprowadzenie automatycznego systemu jako standardu w naszym samorządzie, znacznie zwiększy wiedzę o bieżącej pracy radnych – pokaże jakie podejmują decyzje i do jakiego stopnia są one spójne z ich programami wyborczymi.

Komentarze