Nie! dla skrajnej prawicy w szkołach

Stowarzyszenie Kaliscy Patrioci organizuje konkurs plastyczny skierowany dla uczniów klas 4-6. Zaniepokojenie budzi fakt, że w tym roku jednym z partnerów konkursu, skierowanego do uczniów szkół podstawowych, jest Obóz Narodowo-Radykalny – organizacja wyznająca ekstremistyczną ideologię.

Obóz Narodowo-Radykalny stawia naród ponad prawami człowieka, odrzuca demokrację liberalną jako reżim wrogi Cywilizacji Europejskiej. Brunatne koszule, czy sztandary „Śmierć wrogom ojczyzny”, niesione w czasie publicznych demonstracji ulicami polskich miast oraz inne hasła wprost nawołujące do agresji wobec osób o odmiennych poglądach nie raz były przedmiotem badań prokuratury. ONR do niedawna uważany był za organizację skrajnie radykalną, a czołowi politycy nawet o prawicowych poglądach wstydzili się udzielać tej organizacji oficjalnego poparcia.

Dziś ONR bez skrępowania wkracza nie tylko do polityki i na nasze ulice, ale także do szkół, w których uczniowie ciągle uczą się o niechlubnych tradycjach getta ławkowego, wprowadzonego w latach 30. XX wieku przez członków tej samej organizacji. ONR nigdy nie odciął się od tamtych tradycji.

ONR plakat do szkół

ONR organizatorzy

ONR partnerzy

Nic niestosownego w takim towarzystwie nie widzą też inni partnerzy konkursu. Są nimi m.in. „Ziemia Kaliska”, cafe.calisia.pl, stowarzyszenie „Koliber” oraz radny Piotr Lisowski. Konkurs odbywa się pod patronatem posła Jerzego Kozłowskiego i jest finansowanych ze środków Miasta Kalisza.

Kaliska Inicjatywa Miejska tym oświadczeniem wyraża swój protest przeciwko wszelkim formom i próbom wprowadzania do szkół poglądów o zabarwieniu narodowo-radykalnym.

Komentarze