Aktywiści z Europy Środkowo-Wschodniej w Kaliszu

Wczoraj w Hotelu Europa w Kaliszu mieliśmy okazję podzielić się swoimi doświadczeniami i opowiedzieć o prowadzonych przez Kaliską Inicjatywę Miejską projektach aktywistom i społecznikom z organizacji pozarządowych z Białorusi, Czech, Słowacji i Węgier.

– To kolejne w tym roku spotkanie, na którym opowiadamy o naszych działaniach, dzielimy się dobrymi praktykami oraz wymieniamy poglądami z aktywistami z innych krajów Europy – mówi Kalina Michocka z KIM. – Takie spotkania to nie tylko możliwość przekazania naszej wiedzy dalej, ale też świetna okazja dla nas, żeby porozmawiać o tym, jak funkcjonują organizacje u naszych sąsiadów, jakich narzędzi nadzoru obywatelskiego używają oraz jak się one u nich sprawdzają – kontynuuje Michocka.

Wczorajsze spotkanie dotyczyło przede wszystkim zrealizowanych oraz trwających projektów Kaliskiej Inicjatywy Miejskiej, m.in. serwisu Kalisz.MamPrawoWiedziec.pl o pracy Rady Miejskiej i cyklu „Ratusz móvie” oraz społecznej analizie budżetu Liczy się miasto, a także o budżecie obywatelskim i współpracy z lokalnymi władzami.

Wizyta została zorganizowana z inicjatywy Sieci Obywatelskiej – Watchdog Polska.

Komentarze