Komu my przekażemy 1%?

Jeśli jeszcze nie zdecydowaliście, komu przekazać 1% swojego podatku, podpowiadamy dwie organizacje obywatelskie, które warto wziąć pod uwagę.

Sieć Obywatelska – Watchdog Polska dba o prawo obywateli do informacji publicznej. Udziela pomocy prawnej; wspiera obywateli w sprawowaniu kontroli obywatelskiej i współdecydowaniu o sprawach i wydatkach publicznych; prowadzi działania edukacyjne i pokazuje, jak funkcjonują władze i instytucje publiczne oraz podpowiada, jak wpływać na podejmowane przez nie decyzje. Niedawno w Kaliszu na spotkaniu poświęconemu zmianom w samorządzie gościliśmy Szymona Osowskiego z Sieci. Prawnicy Sieci Obywatelskiej wspierali nas również w sporze o jawność dokumentacji w konkursie na dyrektora kaliskiego teatru.

Dane Sieci Obywatelskiej – Watchdog Polska do przekazania 1% podatku są dostępne na tej stronie.

Fundacja Batorego prowadzi programy dotacyjne dla organizacji obywatelskich, akcje społeczne i inne działania, których celem jest wspieranie rozwoju demokracji i społeczeństwa obywateli świadomych swoich praw i obowiązków, angażujących się w sprawy swojej społeczności lokalnej, swojego kraju i społeczności międzynarodowej. Fundacja im. Stefana Batorego administruje także funduszami powierzonymi jej przez firmy i osoby prywatne. Dzięki grantowi Fundacji im. Stefana Batorego w ostatnich kilkunastu miesiącach powstał m.in. cykl „Ratusz móvie” i debaty samorządowe.

Dane Fundacji im. Stefana Batorego do przekazania 1% podatku są dostępne na tej stronie.

W Kaliszu działa także kilkadziesiąt organizacji pożytku publicznego, którym można przekazać 1% podatku. Z ich listą można zapoznać się na tej stronie.

Komentarze